به چه نکاتی هنگام تصمیم به سفر بایستی توجه کرد؟

به چه نکاتی هنگامی تصمیم به سفر بایستی توجه کرد؟

 1. هنگامی که تصمیم به سفر می گیریم با در نظر گرفتن بودجه خود  هتل مورد نظرمان را میتوانیم پیدا کنیم . اینکه آیا می خواهیم در یک هتل لوکس 4 یا 5 ستاره ساکن شویم یا نه دنبال هتلی ارزان قیمت هستیم.

 2. قصد از سفر چیست؟ آیا برای آرامش اعصاب و استراحت در هتل به شهر یا کشور دیگری می رویم و یا می خواهیم خرید کنیم و بیشتر وقت خود را به گردش در بازار بگذرانیم. که در این صورت بهتر است هتلی که انتخاب می کنیم نزدیک مراکز خرید باشد . و اگر برای استراحت و گردش است هتل بایستی در مناطق خوش آب و هوا ، جنگلی یا ساحلی باشد.

 3. آیا میخواهیم با دوستان خود سفر کنیم یا با خانواده؟ در این صورت استفاده از هتل نمی تواند مناسب باشد مگر شما از سوئیت استفاده کنید( سوئیت ها دارای آشپزخانه هستند ولی امکانات پخت غذا ندارند و فقط در حد یک قهوه ساز و مکروفر هستند) . بهترین انتخاب هتل آپارتمان است زیرا هتل آپارتمانها دارای آشپزخانه هستند و می توان سفری اقتصادی انجام داد و هزینه کمتری بابت سه وعده غذای روزانه پرداخت کرد.

 4. توصیه من این است که اگر دچار وسواس هستید همراه خود ملحفه ببرید که اقامت در هتل موجب تشدید وسواس شما نشود .اگر چه تمام ملزومات پارچه ای در لباسشویی شسته شده و بعلت اینکه با  خشک کن آنها را خشک می کنند و از غلطک استفاده می شود ضد عفونی نیز می شود .

 5. بهتر است قبل از استفاده از سرویس بهداشتی خودتان سرویس را با محلول ضدعفونی کننده که همراه دارید تمیز کنید نیاز به شستشو نیست فقط کافیست محلول را به آب اضافه کنید و روی سرویس بهداشتی بریزید .

 6. اگر به هتلی می روید که از بهداشت آن مطمئن نیستید چمدانهای خود را در حمام خالی کرده و در صورت امکان آنرا ضدعفونی کنید چون گاهی ممکن است حشرات موذی که با چشم قابل دیدن نیستند وارد چمدانها شده باشند و شما را دچار دردسر کنند.

 7. قبل از سفر در صورتی که سفرتان داخلی است دفترچه بیمه خود و مدارک شناسایی را حتما در کیفتان قرار دهید تا در اثر فراموشی دچار مشکل  برای گرفتن اتاق در هتل نشوید.

 8. اگر از تور استفاده می کنید حتما از آژانسی که تور را تهیه کرده اید ووچر یا مجوز ورود خود را بگیرید و توجه کنید هنگام بستن قرارداد قبل از امضا قرارداد را با دقت مطالعه کنید که چه نوع اتاقی با چه امکاناتی به شما میخواهند بدهند در غیر اینصورت ممکن است شما تصوری دیگر داشته باشید و آژانس سرویس دیگری را با هنل هماهنگ کرده باشد که در اینصورت شما هنگام ورود به هتل و نگرفتن خواسته هایتان سفر ی توام با ناراحتی خواهید داشت .

 9. هنگام ورود به اتاق حتما شیر آب گرم و سرد را چک کنید تا در صورت وجود مشکل قبل از اینکه از حمام استفاده کنید به پذیریش اطلاع دهید تا اتاقتان را تعویض کنند یا مشکل را حل کنند .

 10. هنگام ورود به هتل در صورتی که با تور می روید از پذیرش بپرسید که مینی بار یخچال جزو هزینه پرداخت شده تور می باشد یا خیر که اگر شامل هزینه تور نباشد اگر شما از این موضوع آگاه نباشید مینی بار ( خوراکی های داخل یخچال)را استفاده می کنید و در پایان با یک صورتحساب غیر قابل پیش بینی مواجه می شوید.

 11. اگر میخواهید از آب معدنی داخل یخچال استفاده کنید دقت نظر داشته باشید که حتما درب آن پلمپ باشد زیرا ممکن است مسافر قبلی آب را استفاده کرده باشد و بطری را از شیر پر کرده و در یخچال قرار داده باشد و اتاقدار هم متوجه این قضیه نشده باشد.

/ 0 نظر / 49 بازدید